Loader

Pudrasız Nitril Muayene Eldiveni

  1. Ana Sayfa
  2. Blog
Pudrasız Nitril Muayene Eldiveni
Pudrasız nitril muayene eldiveni doğal kauçuktan üretilmiştir. Lateks muayene eldiveni bazı kullanıcılarda doğal kauçuğun içindeki proteinden dolayı alerjiye ya da diğer rahatsızlıklara neden olabilir.

Bu nedenle sadce doğal kauçuğa alerjisi olanlara değil, lateksin sahip olmadığı başka özellikleri de sağlamak adına lateks içermeyen alternatif eldivenler üretilir. Nitril muayene eldiveni bu alternatifler doğrultusunda üretilen eldivenlerden biridir.

Bir çeşit suni lateks olan pudrasız nitril muayene eldivenlerinin hammaddesi sentetik bir kopolimer olan akrilonitril butadiendir ve alerjen madde bulunmaz. Bu yüzden lateks alerjisi olan kullanıcılar için Nitril muayene eldivenleri ideal bir tercihtir.

Aynı zamanda pudrasız olması, hem pudra alerjisinin engellenmesini hem de kullanım alanında pudranın olmaması tercih edilen durumlarda güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Nitril pudrasız muayene eldiveni aynı zamanda yırtılma ve delinmelere karşı 2-3 kat daha dayanıklıdır.

Ayrıca geniş bir spektrumdaki kimyasallara karşı dirençlidir. Çalışma ortamında farklı kimyasallar ile temas etme durumunda olup da lateks ya da vinil eldivenlerden memnun kalmayan kullanıcılara oldukça önemli bir alternatif sunmaktadır.

Whatsapp Destek
Çevrimiçi